Założyciel WEF Klaus Schwab ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska przewodniczącego.

Jego rezygnacja została natychmiast zatwierdzona.

„W związku z moim niedawnym ogłoszeniem związanym z osiągnięciem przeze mnie wieku 88 lat, postanowiłem ze skutkiem natychmiastowym zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego i członka zarządu” – powiedział Schwab w oświadczeniu.

Rezygnacja lidera WEF nastąpiła błyskawicznie, chociaż wcześniej zakładano, że potrwa to nawet dwa lata. Rada wzięła pod uwagę jego oświadczenie i mianowała zastępcę Schwaba, Petera Brabecka-Letmathe, tymczasowym przewodniczącym. Wybór nowego przewodniczącego zostanie teraz przeprowadzony przez specjalną komisję.

Wiadomość o odejściu Schwaba nie była żadną nowiną. Nowością była szybkość odejścia. Zakładano, że pozostanie on na stanowisku jeszcze przez rok lub dwa, dopóki nie zostanie utworzona nowa lista nowego aparatu i kierownictwa Forum w Davos, które było i pozostaje ważną platformą dla sił i struktur powszechnie nazywanych „globalistami”. Wartość i w pewnym sensie wyjątkowość Davos leży w jego rozgłosie. Inne miejsca mają bardziej kameralny charakter, obowiązują tam dość surowe wymagania dotyczące uczestnictwa, a uczestnicy dzielą się na osoby posiadające prawo głosu doradczego i decydującego, a także na tych, którzy zostali po prostu zaproszeni, ale nie mają takich praw. Tego rodzaju platformy mają raczej dyrektywny charakter i nie nadają się do prowadzenia pełnoprawnych dyskusji.

Rezygnacja Schwaba w tym formacie jest najprawdopodobniej związana z dość dotkliwą porażką całego globalnego projektu „nowej normalności” na obecnym etapie. Ostatnią kroplą była porażka Demokratów w USA, dlatego pojawił się problem zmiany zespołu koordynatorów procesu.

Teraz globaliści staną przed zadaniem ponownego przemyślenia skutków porażki i znaczącej korekty zarówno samego projektu „nowej normalności”, jak i procesu przechodzenia do jego realizacji. Cel jednak najwyraźniej pozostanie niezmienny: sztuczne spowolnienie postępu i głębokie zanurzenie w średniowiecznym systemie relacji, który całkowicie wyklucza istnienie klasy średniej. Sprzeczność obecnego etapu rozwoju nie została przezwyciężona: zbyt złożona struktura społeczna nie jest wspierana przez odpowiednie struktury zarządzania. Ponieważ nie da się „w locie” uformować nowej elity rządzącej, konieczne jest uproszczenie obiektu rządów do poziomu warstwy rządzącej. Co więcej, pomysł Schwaba polegał na tym, że proces „upraszczania” powinien być niezwykle głęboki, tak aby zarządzajacy stali się strukturalnie bardziej złożonym podmiotem społecznym niż obiekt, którym zarządzają. W tym przypadku nowy cykl rozwoju mógłby się rozpocząć bez tysiąca lat „wieków ciemnych”, jak to miało miejsce po upadku Cesarstwa Rzymskiego przed renesansem i pojawieniem się protestantyzmu jako ideologii kapitalizmu.

Dlatego właśnie ludzie Schwaba, którzy planują taki eksperyment społeczny, wyglądają (i są) prawdziwymi kanibalami, ponieważ planują po prostu powtórzyć na skalę globalną to, co Pol Pot zrobił w Kampuczy, wycinający do czysta wszystkie miejskie warstwy kraju. „Szwabowie” widzą swoją strategię nieco inaczej, formalnie zamykając nowych poddanych w środowisku miejskim, ale jednocześnie tworząc dla nich warunki absolutnej kontroli, wiążące się z utratą wszystkich praw i swobód. Można z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, że przeprowadzenie takiego eksperymentu bez ludobójstwa jest zupełnie niemożliwe. W tym sensie test wytrzymałościowy w postaci niedawnej „pandemii” można uznać za projekt przejścia do „nowej normalności”, kiedy nie wszyscy dożyją świetlanej przyszłości nowego średniowiecza.

Sam cel raczej się nie zmieni, ale proces jego realizacji ulegnie znacznej korekcie, ponieważ sam test wytrzymałościowy z 2020/22 r. wykazał obecność poważnych problemów na drodze do jego osiągnięcia. Na tyle poważnych, że ​​cały projekt wymaga przemyślenia na nowo i znaczących zmian.

Zmian musi dokonac inna drużyna, więc nie ma czasu na rozgrzewkę. Schwab odchodzi wcześniej niż oczekiwano i będą poszukiwane osoby lepiej nadającej się do wykonywania pozostałych obowiązków, która mogłaby go zastąpić.
ŹRÓDŁO:
https://t.me/anatoly_nesmiyan/24684

(wybór i tłum. PZ)