Celem wizji lokalnej jest min. sprawdzenie i potwierdzenie autentyczności opisów miejsca zdarzenia uzyskanych w procesie zeznań świadków.
W dniu 30 listopada 2023 r. w VIII Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Warszawie miała miejsce rozprawa, pod przewodnictwem SSR del. do SO Marcina Kosowskiego, syg. akt VIII Kp 953/23, dotycząca zażalenia p. Krzysztofa Tytko – działającego w imieniu Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych, ale faktycznie w imieniu wszystkich świadomych Polaków – na odmowę wszczęcia postępowania karnego, faktycznie ze względu na skalę sprawy- śledztwa z urzędu przez prokuraturę, dotyczącego procesu fuzji PKN Orlen i PGNiG.
Spróbujmy ocenić na zimno, to co miało miejsce w dniu rozprawy, 30 listopada, w Warszawie.
Po pierwsze, tzw. „wymiar sprawiedliwości” postarał się zrobić wszystko, aby na sali w trakcie rozprawy mogło być jak najmniej świadomych Polaków i monitorujących sprawę niezależnych mediów społecznościowych. Nie zapewniono ani odpowiednio dużej sali, a zarazem blokowano wstęp na salę rozpraw przedstawicielom mediów. A trzeba pamiętać, że skarżona sprawa dotyczy losów majątku narodowego Polaków miliardowych wartości ( a w efekcie, o którym za moment, nawet bilionowych wartości).
Po drugie, sprawa dotyczy także decyzji konkretnych osób obecnych w zarządach dwóch wielkich podmiotów gospodarczych, w których Skarb Państwa ma na tyle istotne udziały, że spółki PKN Orlen i PGNiG należy uznać za perły w koronie narodowych aktywów gospodarczych Polski. Zaskarżona sprawa dotyczy określonych prawem czynności o wyraźnych cechach już nie tylko niegospodarności, ale zamierzonego rabunku majątku narodowego dokonanego z wykorzystaniem konkretnych osób, które formalnie winne nadzorować i zarządzać w sposób gospodarny( a zatem staranny, profesjonalny, efektywny i bezpieczny) powierzonym im majątkiem.
Po trzecie, po ogłoszeniu wyroku sędziego Marcina Kosowskiego wśród obecnych na sali rozpraw i na korytarzu sądowym zapanowała prawie że euforia, którzy orzeczenie sędziego Marcina Kosowskiego uznali za olbrzymi sukces strony społecznej reprezentowanej przez Krzysztofa Tytko. Niestety, wyrok jaki zapadł w dniu 30.11.2023 r. zobowiązuje prokuratora jedynie do wszczęcia wyjaśnień, ale nie przesądza o wszczęciu śledztwa. A zatem jest to po prostu w najlepszym wypadku unik „wymiaru sprawiedliwości” i na polityczne polecenie stanowi to jedynie zaplanowane wychłodzenie gorącej atmosfery publicznej, wywołanej skandaliczną fuzją PKN Orlen i PGNIG, w konkretnej sytuacji trwającego „politycznego sezonu wyborczego” ( wybory parlamentarne, wybory samorządowe, wybory do Parlamentu UE, wybory prezydenckie).
Po czwarte, – co jest już wnioskiem na rzecz przyszłych działań, jeżeli mają one przywrócić realne władztwo Polakom nad nieustannie, od ponad 30 lat, „restrukturyzowanym” i „prywatyzowanym” majątkiem ogólnonarodowym, – inicjatywa p. Krzysztofa Tytko musi spowodować powstanie realnego środowiska prawnego, eksperckiego, obywatelsko-własnościowego, które wesprze działania rozpoczęte przez Krzysztofa Tytko i OKOPZN oraz inne grupy, które dostrzegają rangę własności zasobów naturalnych w strategii pomyślności ekonomicznej Polaków i trwałości państwowości polskiej. Musi powstać prawdziwie „Polskie Lobby Gospodarcze”, które pozbędzie się złudzeń, że obecne tzw. partie parlamentarne reprezentują polski interes gospodarczy. Należy zainicjować ruch społeczny, który genetycznie i nierozerwalnie w swój statut, cele i plan działania musi mieć wpisany postulat nr.1 dla Polaków – uczynić z Nich rzeczywistych i realnych współwłaścicieli Polski, czego współwłasność zasobów naturalnych jest fundamentem.
PZ
więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/12/19/wizja-lokalna-na-suwalszczyznie/
Dodatek:
Wywiad na gorąco - po rozprawie w dniu 30.11.2023 r.
WPS
narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy